Čo je aromaterapia

Aromaterapia - zážitok z vône.

Aromaterapia je prírodná holistická metóda, ktorá využíva vôňu rastlín pre dosiahnutie fyzickej a psychickej pohody človeka.

Je to terapia veľmi príjemná, keďže sa v nej spája pôžitok z vône a dotyku. Má široké možnosti využitia a často sa používa ako doplnková metóda ku klasickej liečbe.

Umožňuje individulny prístup ku každému človeku a vytvorenie terapie priamo na mieru. Výberom správenej zmesi éterickych olejov sa dajú dokázať hotové zázraky. Éterické oleje majú schopnosť uvoľňovať psychické napätie, stres, duševnú nepohodu.

Aromaterepia môže prebiehať formou masáže, inhalácie, kúpeľa...ale aj obyčajného "privoniavania" k fľaštičke s éterickým olejoim. Malé aromaterapeutické potešenie bude pre vás aj obyčajné večerné čistenie pleti produktami aromaterapeutickej kozmetiky.

Prípravky, ktoré sa používajú v aromaterapii - éterické oleje a rastlinné oleje sú z prírodných surovín a zachovávajú si svoju vysokú účinnosť. Obsiahnuté bioaktívne látky ošetrujú pokožku bez poškodenia jej ochranného filmu. Veľmi dôležitá je kvalita použitých éterických olejov. Spoľahnite sa len na overených výrobcov a nikdy nekupujte lacné éterické oleje. Tie sú totiž syntetické a sú len napodobeninou skutočných éterických olejov.

Éterické oleje v aromaterapii prinášajú radosť a psychickú pohodu. Ich blahodárny účinok sa prejaví na tele aj na duchu.

Prírodné aromaterapeutické kozmetiky (Original ATOK, Nobilis Tilia, Saloos) využívajú vlastnosti éterických olejov a rastlinných olejov na vytvorenie rôznych kozmetických produktov - krémov, olejov, mliek, sprchových gélov....Tieto produkty majú v sebe vďaka éterickým olejom samotnú silu rastliny. Preto ich účinok ďaleko presahuje účinky bežnej kozmetiky. Okrem ošetrenia pokožky pôsobia priaznivo aj na psychiku. Pomáhajú harmonizovať rozháranú myseľ, uvoľňujú, osviežujú...

Sú to jednoducho kozmetické skvosty so všestranným účinkom...

 

 

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.