Éterický olej borovica ihličie

Borovica je silný a odolný strom. Vzdoruje silnému vetru, chladu aj fujavici. Tieto typické vlastnosti borovice sa prenášajú aj do jej éterického oleja. 

A tak vďaka nemu môžeme aj my načerpať niečo zo sily a odolnosti tohto jedinečného stromu. Špeciálne počas jesene a zimy je éterický olej borovica na nezaplatenie. Vyrába sa z ihličia borovice a obsahuje špeciálnu látku pinosolvin, ktorá dokáže ničiť baktérie.

Niektoré bylinkárske knihy dokonca uvádzajú, že môže zastavovať aj rast bacilov tuberkulózy. Často krát sa pľúcne sanatóriá stavajú priamo v borovicových hájoch, kde pacienti priamo dýchajú prečistený vzduch naplnený molekulami tejto látky.

etericky olej borovica ihlicie

Éterický olej borovica ihličie využijeme v aromalampe na prečistenie a dezinfekciu vzduchu. Tiež ho môžete zriediť v troške rastlinného oleja (olivového, mandľového, sezamového...) a pridať do kúpeľa. Niekoľko kvapiek postačí na výborný tonizujúci regeneračný kúpeľ. Éterický olej borovica vás nabije vitalitou a čo je najlepšie, je výbornou prevenciou počas zimných vlhkých sychravých dní!

Vôňa borovice je silná a svieža s drevitým balzamickým nádychom. Vôňu ihličnatých stromov má rád takmer každý. Je to vôňa čistoty, vianoc, lesa.

Niekedy stačí ovoňať éterický olej borovica priamo z fľaštičky a príjemne vás osvieži a povzbudí.

Vyskúšajte napr. kvalitný éterický olej borovica ihličie od Original Atok.

 

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.