Éterické oleje s antibakteriálnym účinkom

Éterické oleje  majú veľa možností využitia. Takmer všetky majú antibakteriálny účinok. Sú však medzi nimi také, ktoré môžu mať  extra silnú schopnosť ničiť víry a baktérie. Tie sa využívajú na aktiváciu obranných mechanizmov v organizme. Podporujú ochranný systém a môžu slúžiť aj ako prevencia.

Poradíme vám, ktoré éterické oleje majú najsilnejší antibakteriálny účinok.

Sú to hlavne: tymián, eukalyptus, tea tree, levandula, ravintsara, materina dúška, niaouli, yzop, rozmarín a kajeput.

Pokiaľ by ste chceli viacero z týchto éterických olejov, vyberte si hotovú zmes od Original ATOK, kde už sú tieto oleje namiešané v špeciálnych pomeroch. Jednak ušetríte, keďže kupujete len jeden výrobok a zároveň sú tieto éterické oleje profesionálne namiešané podľa vhodných pomerov.

Odporúčame vám tieto antibakteriálne zmesi:

Antiseptická zmes éterických olejov

Climarome zmes éterických olejov

Ruská sauna zmes éterických olejov

Horská sauna zmes éterických olejov

Ak tieto zmesi použijete do aromalampy, príjemne vám vydezifikujú vzduch v miestnosti. Podľa veľkosti miestnosti a vetrateľnosti použite 3-8 kvapiek oleja do aromalapmy.

Ak už ste prechladli, tak éterické oleje môžu urýchlovať regeneráciu. Pomáhajú zabrániť, aby ochoreli ďalší členovia domácnosti, pretože dezinfikujú vzduch. Éterické oleje môžete inhalovať pomocou aromalampy, difuzéru alebo odparovača éterických olejov.

Spomenuté éterické oleje a zmesi môžete pridať aj do neutrálneho kúpeľového oleja alebo do masážneho oleja.

Masážny olej je možné aplikovať pri prechladnutí na oblasť hrudníka a chrbta.

Na záver ešte niekoľko ďalších typov na obľúbené antibakteriálne éterické oleje: borovica, smrek, jedľa, fenikel, mäta pieporná

etericke atok

 

 

 

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.