Kokosový olej

Panenský kokosový olej sa po stáročia používa v krajinách južného Pacifiku v kuchyni a na starostlivosť o vlasy a pokožku celého tela. Nerafinovaný kokosový olej je prirodzene bohatý na nenasýtené mastné kyseliny a ďalšie prospešné látky. Často sa o ňom hovorí ako o najzdravšom oleji na zemi. BIO Panenský kokosový olej Tropicai sa lisuje za studena z čerstvo nazberaných orechov. Jeho zloženie je úplne jedinečné. Obsahuje okolo 50% kyseliny laurovej a veľký podiel kyseliny kaprylovej.

Tropicai je nemecká firma, ktorá sa už dlhé roky zaoberá výrobou a spracovaním panenského kokosového oleja z ekologického poľnohospodárstva na Filipínach a Solomonských ostrovoch. Zakladateľka firmy pani Christine Grotendiek vykupuje kokosový olej hlavne od malých fariem združených do projektov Ecocert Fairtrade.

Združenie Fairtrade zaručuje ľuďom v južnom Pacifiku spravodlivé obchodné podmienky. Výroba kokosového oleja je často jediným možným zárobkom pre celé rodiny v tejto oblasti.

BIO Panenský kokosový olej Tropicai má neobyčajné vlastnosti , za ktoré vďačí hlavne šetrnému spracovaniu. Čerstvá kokosová dužina sa naseká a potom sa z nej lisuje olej. Teplota pri lisovaní nesmie prekročiť 43°C. Po dôkladnej filtrácii sa získa kryštalický čistý olej s delikátnou vôňou kokosu. Od bežných kokosových olejov sa kokosový olej Tropicai odlišuje týmito vlastnosťami:

  • je za studena lisovaný

  • je nebielený

  • je neparfémovaný

  • je nedehydrovaný

Tepelená stabilita

Vďaka zvláštnej molekulárnej štruktúre odoláva kokosový olej vplyvom tepla a oxidácii. Zostáva stabilný aj pri vysokých tepltch. Preto je výbornou zdravou náhradou na varenie, smaženie a pečenie. Kokosový olej je skvelá alternatíva pre ayurvédsku a vegetariánsku kuchyňu. Ako náhradu masla ho môžu používať ľudia s alergiou na mlieko.

Bod topenia

Panenský kokosový olej kvapalnie pri teplote okolo 26°C. Pri nižších teplotách si zachováva svoju pevnú alebo krémovú konzistenciu. Jeho unikátne vlastnosti a špecifickú vôňu oceníte aj pri príprave čokoládových dezertov a rôznych pomazánok.

Ľahká stráviteľnosť

Panenský kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, ktoré sa v ňom vyskytujú predovšetkým v stredne dlhých reťazcoch. Stredne dlhé reťazce (MCT – Medium Chain Triglycerides) mastných kyselín sú pre ľudský organizmus ľahko stráviteľné a zároveň umožňujú postupné uvoľňovanie energie počas dňa. Preto je kokosový olej tak obľúbený u športovcov. MCT majú schopnosť stimulovať metabolizmus, podporujú vstrebávanie ďalších látok ako napríklad esenciálnych mastných kyselín, ktorých dnes máme v stave nedostatok.

Kyselina laurová a kaprylová

Kokosový olej obsahuje takmer 50% mastnej kyseliny laurovej. Táto mastná kyselina sa vyskytuje napríklad aj v materskom mlieku, kde slúži ako ľahko stráviteľná zložka a zároveň má za úlohu chrániť mladý imunitný systém pred vírusmi a infekciami. Kyselina laurová má prirodzene antivírové účinky. Ďalšie kyseliny obsiahnuté v kokosovom oleji Tropicai, hlavne kyselina kaprylová pomáhajú ničiť kvasinky a plesne.

Starostlivosť o pokožku

Kokosový olej používajú ženy v južnom Pacifiku už po stáročia ako tradičný skrášľovací prostriedok. Kokosový olej chráni pokožku pred slnkom a spálením. Kokosový olej hydratuje a regeneruje pokožku. Je osvedčeným prostriedkom na pokožku spálenú slnkom. Chráni pre predčasným starnutím.

Starostlivosť o vlasy

Vlasová maska z kokosového oleja regeneruje suché vlasy po pobyte na slnku, v morskej vode, po chemickom farbení...Po použití kokosového oleja sú vlasy lesklé a pružné. Kokosový olej priaznivo pôsobí aj na porušenú vlasovú pokožku. Odporúčame ho používať pri suchých lupinách vo vlasoch. Kokosový olej môžete použiť na vlasy ako masku alebo ako ako kondicionér bez oplachovania.

Maska: Naneste kokosový olej na vlhké vlasy, vmasírujte a nechajte 20 minút pôsobiť. Potom si vlasy umyte šampónom ako obvykle.

Kondicionér: Naneste trošku kokosového oleje na suché končeky vlasov. Neoplachujte.

BIO Panenský kokosový olej Tropicai si kúpite tu:

 

Certifikáty:

ecocert fairtradebio produkte

 

 

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.