Levanduľové leto

Úžasnú vôňu levandule a jej fialkovú farbu milujú hádam všetci. V lete počas kvitnutia krášli nejednu záhradku. Nádhera provensálskych levanduľových polí je už legendárna.

Táto krásna, voňavá bylinka je TOP rastlinka v prírodnej kozmetike a aromaterapii.

FotkyFoto_85721515_XS

Viete na čo všetko môžete použiť levanduľový éterický olej ?

Dezinfekcia

Levanduľový éterický olej vám výborne vydenzifikuje malé škrabance, odreniny a  štípance. Ako jeden z mála éterických olejov sa môže  nanášať aj priamo na pokožku. Stačí veľmi malé množstvo (asi tak jedna kvapka). Má silné antibakteriálne účinky. Oplatí sa ho mať v domácej lekárničke.

Proti stresu

Nádherná vôňa levandule má upokojujúci antistresový účinok. Upokojuje nervovú sústavu, mierne znižuje tlak a podporuje zdravý spánok.

Na popáleniny

Levanduľový éterický olej výborne hojí malé popáleniny. Môžete ho naniesť priamo na popálené miesto a nechať pôsobiť.

Odpudzovač hmyzu

Levanduľa výborne odpudzuje nepríjemný hmyz ako kliešte a komáre. Najlepší účinok dosiahnete, ak ju zmiešate s eukalyptom a citrónovou trávou. Niekoľko kvapiek tejto zmesi nakvapkajte do aromalampy a budete mať doma od hmyzu pokoj.

FotkyFoto_68471045_XS

Ešte jeden tip na leto!

Pridajte pár kvapiek levanduľového éterického oleja do kokosového oleja a získate tak výborný balzam po opaľovaní. Krásne vašu pokožku ošetrí, upokojí a prevonia.

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.