Náš tip na najlepší prírodný deodorant

Prírodné deodoranty neupchávajú potné žlazy.  Preto nikdy nebudú tak účinné ako bežné antiperspiranty. Tieto limity však celkom spoľahlivo odstránime použitím dedodorantu viac krát denne (treba ho mať v kabelke), hlavne po výraznejšom spotení a fyzickej aktivite. Prírodné deodoranty zabraňujú vzniku nepríjemného pachu tak, že vďaka účinným prírodným látkam zabraňujú rozkladu baktérií v podpazuší. Práve tie bývajú príčinou zápachu. Rozkladu baktérií zabraňujú rôzne éterické oleje, výťažky z bylín a rôznych rastlín. Každý výrobca má svoju receptúru.  Najčastejšie sa v prírodných deodorantoch používa extrakt zo šalvie, citrusov, aloe vera, hamamelu a pod.

Máme pre vás dva skvelé tipy na ozaj účinné prírodné deodoranty, ktoré vás nesklamú.

Deodorant roll on Zázvor Limeta Primavera

Výborný deodorant z extraktom zo šalvie, ktorý zmierňuje potenie a zároveň eliminuje nepríjemný zápach. Podobne  účinkuje aj extrakt zo zázvoru a limetky doplnený zinkom. Šalvia, zázvor a limetka dodávajú deodorantu sviežu vôňu. Deodorant obsahuje aj dostatok šťavy z aloe vera, ktorá ma ukľudňujúce účinky na pokožku. Deodorant účinkuje spoľahlivo aj v najväčších horúčavách.

deodorant zazvor

Deodorant Šalvia Nobilis Tilia

Tento deodorant obsahuje overenú účinnú kombináciu šalvie a citrusov. Šalvia je známa svojou schopnosťou regulovať nadmerné potenia a zároveň má silný deodoračný účinok. A navyše má tento deodoranť špeciálnu schopnosť postupného účinku. Organicky viazaný zinok má antiperspiračný účinok, ale zároveň nebráni prirodzeným funkciám pokožky. Antimikrobiálne zložky pohlcujú baktérie, ktoré spôsobujú pach potu. Éterické olej sú v tejto receptúre fixované v škrobe a tak dochádza k ich postupnému uvoľňovaniu v závislosti na teplote.

Čím väčšia je telesná námaha a teplota, tým viac účinných látok sa uvoľňuje. Éterické oleje sa teda uvoľňujú postupne a predlžuje sa doba pôsobenia deodorantu. Osviežujúca vôňa citrusov príjemne rozveseľuje a povznáša náladu.

deodorant salvia

 

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.