Pomaranč balzam na dušu

Pomaranč (Citrus sinensis) má sladkú ovocnú vôňu. Výborne pomáha pri úzkosti, depresii a zlej nálade. Vôňa pomarančového éterického oleja prinesie hrejivé lúče slnka ku vám domov. Hodí sa sa do aromalampy aj do kozmetických produktov.

Éterický olej pomaranča sa získava z kôry plodu pomarančovníkov. Pomarančovník čínsky pochádza pôvodne z Ázie a do Európy ho dopravili portugalský cestovatelia v 16. storočí. Začal sa pestovať v Karibiku a na Floride. V súčastnosti sú najväčšími producentmi pomarančového oleja Brazília, Florida, Čína, Kalifornia a Izrael.

Liečivé účinky pomaranča boli známe už v starej Číne. Sušená kôra pomarančovníkov bola súčasťou tradičných bylinných zmesí. kôra z nezrelých pomarančov sa používala hlavne na tráviace problémy.

Liečivé účinky éterického oleja z pomaranča

Pomaranč je jeden z najúčinejších olejov na tráviace problémy. Pomáha pri kŕčoch, zlom trávení, nechutenstve, nafukovaní, pálení žáhy, žalúdočnej nevoľnosti.

Vďaka svojej príjemnej nevtieravej ovocnej vôni sa pomaranč stal jedinečným prostriedkom na ukľudnenie nervovej sústavy. Pomáha uvoľnovať nahromadený stres, frustráciu, hnev. Podporuje prúdenie zablokovanej energie , uvoľňuje napätie, odháňa smútok a melanchóliu.

Jeho teplá vôňa pripomína jemné hrejivé lúče slnka, žltú a oranžovú farbu a podvedome tak navodzuje pocit dobrej nálady a vedie myšlienky pozitívnym smerom. Pomaranč je tak skutočným balzamom na nervy pre všetkých nespokojných, nervóznych a napätých ľudí. Podporuje zmysel pre humor a radosť zo života. Harmonizuje aj psychiku detí .

Možnosti použitia éterických olejov:

Inhalácia

1 - 2 kvapky éterického oleja kvapnite do misky s vodou, hlavu prekryte uterákom a vdychujte
éterický olej kvapnite do aromalampy a nechajte uvoľňovať účinné látky do miestnosti
éterický olej kvapnite do zozprašovača s vodou, zamiešajte a nastriekajte do miestnosti
éterický olej nakvapkajte na savý materiál (papier, neglazovaná keramika, látka...) a jednoducho nechajte uvoľnovať účinné látky do miestnosti

Kúpeľ

3 -10 kvapiek éterického oleja zmiešajte s kúpeľovým alebo hydrofilným olejom a pridajte do kúpeľa.

 Masáž

Pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja do rastlinného oleja (mandľový, sezamový, olivový....) a masírujte postihnuté miesta, prípadne vtierajte do pokožky. Nevystavujte pokožku slnku.

 Obklady

Niekoľko kvapiek éterického oleja pridajte do nádoby s teplou vodou, zamiešajte. Namočte látku a priložte ako obklad na postihnuté miesto.

 Vychutnajte si kvalitné éterické oleje z pomaranča Original ATOK, Nobilis Tilia, Saloos, Hanus..

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.