Konope éterický olej - Nobilis Tilia

Neohodnotené
 
Má výrazné hojivé a upokojujúce účinky.
Bežná cena €7,76
Ušetríte €0,39 (–5 %)
€7,37
Značka Nobilis Tilia
Kategória Éterické oleje
Zvoľte variant
Kód tovaru E0154 Objem: 1 ml 6 - 10 dní €7,76 €7,37
   
 

Konope éterický olej - Nobilis Tilia

Olej sa získava destiláciou vňate rastliny vodnou parou. Jeho farba je svetlo žltá s korenno nahorklým tónom. Je trochu podobná vôni oleja z chmelových šišiek. Chmel a konope pochádza z jedného rastlinného rodu, Canabiaceae. Ako rastliny tak éterické oleje majú mnoho spoločného. Milovníkov zaujímavej vône asi konopný olej neokúzli. Zato jeho účinky nevýraznú vôňu mnohokrát prevýšia. Planetárny vládca konope je Saturn. Vzhľadom k mohutnému nástupu rastu sa prejavuje i Merkúr. To svedčí o podpore dlhovekosti, ale taktiež o možnosti použitia v gerontológii, k posilneniu vitality a celkovej ochabnutosti. Povaha konope je teplá a suchá.

Použitie: Vzhľadom k vysokému obsahu seskviterpénov patrí konopný éterický olej medzi terapeutiká s najvyšším potenciálom hojivých a upokojujúcich účinkov. Jeho hlavné účinky podľa P. Franchomma v obecnej rovine sú protizápalové a celkovo uvoľňujúce. Špecificky potom uvádza použitie pri zápalových procesoch dýchacej sústavy. Na praktické skúsenosti našich aromaterapeutov v oblasti psychoterapie a liečby ostatných ochorení konopný éterický olej ešte čaká. Ak však už máte svoje skúsenosti s konopným poprípade chmelovým éterickým olejom, budeme vďační za informácie.

Latinský názov/zloženie:
Cannabis sativa

Krajina pôvodu: Poľsko

Poznámka:
(Biochemická špecifikácia)

KARYOFYLEN
HUMULEN
ALLOAROMANREN

 

Éterické oleje Nobilis Tilia sú vhodné na liečebné účely a použitie v aromaterapii. Sú balené v špeciálnim tmavofialovom skle, ktoré prirodzene predlžuje ich účinnosť a životnosť.

Použitie éterických olejov

Inhalácia

  • 1 - 2 kvapky éterického oleja kvapnite do misky s vodou, hlavu prekryte uterákom a vdychujte
  • éterický olej kvapnite do aromalampy a nechajte uvoľňovať účinné látky do miestnosti
  • éterický olej kvapnite do zozprašovača s vodou,  zamiešajte a nastriekajte do miestnosti
  • éterický olej nakvapkajte na savý materiál (papier, neglazovaná keramika, látka...) a jednoducho nechajte uvoľnovať účinné látky do miestnosti

Kúpeľ

3 -10 kvapiek éterického oleja zmiešajte s  kúpeľovým alebo hydrofilným olejom a pridajte do kúpeľa.

Masáž

Pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja do rastlinného oleja (mandľový, sezamový, olivový....) a masírujte postihnuté miesta, prípadne vtierajte do pokožky.

Obklady

Niekoľko kvapiek éterického oleja pridajte do nádoby s teplou vodou, zamiešajte. Namočte látku a priložte ako obklad na postihnuté miesto.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.